مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه خوارزمی برگزار شد. مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

 | تاریخ ارسال: 1400/9/20 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، مراسم گرامیداشت روز دانشجو سه شنبه  ۱۶ آذرماه  با حضور آقای دکتر حبیبی ریاست دانشگاه، آقای دکتر حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، حجت الاسلام و المسلمین مهدی آقا تهرانی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونان، مدیران، استادان  و دانشجویان در تالار ۱۷ شهریور برگزار شد.
در این مراسم آقای دکتر حبیبی ضمن تبریک روز ۱۶ آذر، روز دانشجو گفتند: دانشجو همیشه در صحنه علم و سازندگی برای بهتر شدن جامعه و  بهبود اوضاع پیرامون خود تلاش می کند. دانشجویان عنصر اصلی در محیط دانشگاهی هستند که با حضور فعال و پر شور در انجمن ها ، تشکل ها و... همیشه منشاء خیر و برکت و تلاش بوده اند.
ریاست دانشگاه عنوان کردند: امروز در این جمع تعدادی از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی  و... حضور دارند که جزء برترین های دانشگاه محسوب می شوند و به عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه خوارزمی گرد هم آمده اند  و من از این دانشجویان عزیز تشکر و قدردانی می‌کنم و  امیدوارم که به زودی از  شرایط کرونایی خارج شویم و شرایط عادی به کشور و دنیا برگردد و دانشجویان در کلاسهای درس حاضر شوند.
آقای دکتر حبیبی افزودند:  این ایام، ایامی است که مقارن با برگزاری فعالیت‌های هفته پژوهش است و مرکز رشد دانشگاه خوارزمی در تهران و کرج پذیرای دانشجویان کارآفرین، خلاق، با استعداد و علاقمند به حوزه های پژوهش و فناوری می باشد .
ایشان در پایان از همه دانشجویان علاقمند در هر مقطع و در هر شرایط تحصیلی دعوت کردند در مراکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه حضور فعال داشته باشند تا ظرفیت ها و توانمندی های خود را به منصه ظهور برساند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین مهدی آقا تهرانی بعد از تبریک روز دانشجو از بحث درک عالی نسبت به ضرورت استقلال و مقابله با استبداد و استکبار نکته‌هایی را متذکر شدند. و از هواهای نفسانی، دشمنان درونی انسان و چگونگی مقابله با آن‌ها صحبت کردند.
ایشان گفتند: افرادی که نام آنها در تاریخ ماندگار شده کسانی هستند که قبل از هر چیز بر هواهای نفسانی خود غلبه کرده و این  قدرت را پیدا کردند که به راحتی در مقابل مستکبرین بزرگ جهان بایستند. 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شرط اصلی مقابله با استبداد و استعمار و نقطه شروع استقلال‌طلبی را درون وجود انسان دانستند و در این رابطه به حدیثی از رسول اکرم (ص) اشاره کردند: أَعْدَی عَدُوِّکَ نَفْسُکَ الَّتِی بَیْنَ جَنْبَیْک‌ (دشمن‌ترین دشمنانت، همان نفس توست که با خود داری.)
در ادامه برنامه دو نفر از نمایندگان دانشجویان؛ آقای سید محمد موسویان و آقای فرشاد حکمتی در رابطه با دانشجو و روز دانشجو و همچنین مطالبات خود از مسئولین  مطالبی عنوان کردند. 
سپس آقای دکتر حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه زمینه در کشور برای پیشرفت در علوم گوناگون فراهم است، گفتند : دشمن دنبال خودباختگی ما بود، ولی امام خمینی به ما عزت و شخصیت داد. الان ثابت شده است در علوم هسته ای، نانو، هوافضا و بسیاری دیگر از علوم تا چه اندازه پیشرفت کرده ایم. در اول جنگ هیچ چیزی نداشتیم،. البته باید بررسی شود چرا در برخی حوزه‌ها مثل خودروسازی رشد نداشته ایم. رمز در جا زدن در برخی حوزه‌ها باید مشخص شود.
ایشان همچنین گفتند: رییس جمهور هم تاکید دارد که دانشگاه اتاق فکر دولت است. اساتید و نخبگان باید به ما برای حل مشکلات کمک کنند. مشکلات لاینحل نیست و ما بن بست نداریم. ما موانع را برمی داریم. در همین صد روز اقدامات بزرگی انجام شد البته شاید انتظارات بیشتر باشد، ولی این صد روز را با دوره‌های قبل مقایسه کنید.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط سخت بیماری کرونا و آمار بالای مرگ و میر، اظهار کرد: برخی می‌گفتند اگر تحریم‌ها برداشته شود یا FATF تصویب شود، می‌توانیم واکسن وارد کنیم در حالیکه صدمیلیون واکسن در صد روز وارد و تزریق شد.
دکتر حسینی همچنین با اشاره به دشمنی با ایران از ابتدای انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی، خاطر نشان کردند : خواسته ما در مذاکرات مشخص است و راهبرد نظام جمهوری این است که پای تعهدات خودش بماند و طرف مقابل هم به تعهدات خود بازگردد.
معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به مذاکرات هسته ای، خاطرنشان کردند : جمهوری اسلامی بر خلاف ترامپ و اوباما به تعهدات خود در برجام پایبند بود. آمریکایی‌ها در حالی که ادعا می‌کردند به مذاکرات پای بند هستند، افراد و شرکت‌های ایران را تحریم می‌کنند. جمهوری اسلامی به تعهدات خودش پایبند است و امریکا پایبند نیست. آن‌ها باید به برجام بازگشته و تحریم‌ها را لغو کنند.
سید محمد حسینی در پایان اظهار کرد: در تاریخ روزهای تلخ و شیرین متعددی وجود دارد، مانند روز ۱۶آذر که دانشجویان جان خودشان را تقدیم کردند.البته روزهای فتح و پیروزی مانند ۱۲ و ۲۲ بهمن هم وجود دارد. ۱۶ آذر سال ۳۲ سه دانشجو عزیز را به گلوله بستند چون اعتراض کرده بودند که چرا آمریکایی ها در کار ما دخالت می‌کنند؟ دانشجویان می‌دانستند قرار است آمریکایی ها به ایران بیایند و اینجا مسلط شوند. 
دکتر حسینی با بیان اینکه ما با همسایگان هم می‌توانیم ارتباطات خوبی داشته باشیم، تاکید کرد: امروز کشور پیشرفت کرده است در تلاشیم تا مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم. سند تحول دولت هم آماده است و ان شاءالله به زودی رونمایی می‌شود. همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شود.
در انتهای مراسم از دانشجویان نخبه در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی،صنفی و تشکل های سیاسی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2297 بار   |   دفعات چاپ: 176 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر