معاونت فرهنگی و اجتماعی- آرشیو اخبار
جلسه طرح مدد برگزار شد. جلسه طرح مدد برگزار شد.

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/4/7 | 
در روز یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ، از ساعت ۱۴ ، جلسه ای به همت طرح مدد با حضور دکتر تهامی ،معاون فرهنگی دانشگاه، آقای رضا حبیبی،رئیس هیئت مدیره بنیاد خیرین حامی دانشگاه، دکتر رجبی، مدیر فرهنگی واحد تهران، مهندس قلم چی ،مجری طرح مدد، دکتر قائدی ،گروه فلسفه تعلیم و تربیت، دکتر خوش نشین ،گروه تکنولوژی آموزشی، دکتر ناعمی ،گروه ادبیات عرب، دکتر سبط ،گروه مهندسی صنایع ، خانم سخا ، کارشناس مسئول فرهنگی ، خانم آزادپور، مسئول دفتر طرح مدد، آقای یونسی ،مسئول کارگروه آموزش مهارتی طرح مدد در محل سالن شورا برگزار شد.
در این جلسه دکتر تهامی ضمن تشکر صمیمانه از اساتیدی که علاوه بر تدریس ، با توجه به وظیفه انسانی معلمی ، به مسئله اشتغال دانشجویان اهمیت می دهند بر موضوع مهارت آموزی و تسهیل اشتغال دانشجویان تأکید کردند و نیز لزوم ارتباط با اعضای انجمن علمی دانشجویی ، از اساتید خواستند که با عزم جدی در این امر مشارکت کنند. در ادامه آقای رضا حبیبی ضمن تشکر از همراهی اساتید به این موضوع اشاره کردند که یکی از محورهای اصلی بنیاد خیرین ، بحث اشتغال جوانان دانشگاهی است و طرح مدد که زیر نظر بنیاد خیرین راه اندازی شده است به همین منظور شکل گرفته است. در ادامه مهندس قلم چی ضمن توضیحاتی درباره طرح مدد بر لزوم همکاری صمیمانه اساتید تأکید کردند و از اساتید درخواست کردند که با شکستن ارتباط قالب رسمی بین اساتید و دانشجویان ، زمینه مشاوره و تسهیل مهارت آموزی و اشتغال خرد دانشجویی آن ها را فراهم نمایند .
در این جلسه دکتر قائدی بر لزوم تعریف پک دوره های آموزشی برای دانشجویان تأکید کردند و پک مهارتی تربیت مربی را که به صورت دوره های ۱۰ روزه است با تضمین کارورزی نفرات برتر دوره معرفی کردند. مقرر شد که با این رویکرد ، این دوره در لیست دوره های تابستانه طرح مدد قرار گیرد. دکتر خوش نشین نیز با اشاره به اینکه دانشجویان رشته تکنولوژی آموزشی توانایی های زیادی در ساخت محتواهای آموزشی جذاب ، با تکنیک های جدید دارند ، پیشنهاد دادند که از این دانشجویان برای تولید محتواهای آموزشی و یا حتی آموزش نرم افزارهایی که مهارت دارند به اساتید و یا دانشجویان به کار گرفته شوند که دکتر تهامی از این موضوع استقبال کردند و مقرر شد با تهیه نمونه ای از آن توسط این دانشجویان به سفارش دکتر سبط ، در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه ، این موضوع مطرح شود.
دکتر ناعمی نیز ضمن بیان شیوه های ارتباط صمیمانه با دانشجویان خود و کشف استعدادهای آن ها و معرفی افراد مستعد مهارت آموزی و کسب وکار به طرح مدد بر مهارت آموزی این دانشجویان تأکید کردند و اشاره کردند که با حمایت طرح مدد تعداد قابل توجهی از دانشجویان میتوانند در این مسیر هدایت شوند و مقرر شد ایشان نیز با بررسی خود در این رشته پک آموزشی پیشنهادی خود را با کارورزی مربوطه ارائه دهند. همچنین دکتر سبط ضمن بیان شیوه های جذاب خود در کلاس درس و معرفی نفرات برتر کلاسشان به بازار کار تأکید کردند که ایده ها و طرح های کوچک مقیاس را به طرح مدد معرفی می کنند و سایر طرح ها اگر در اشل طرح مدد نباشد در تیم های استارت آپی جذب می کنند ؛ همچنین ایشان پک مهارتی طرح توجیهی کسب وکار را ارائه دادند و اشاره کردند که افراد توانمند بعد از این دوره مهارتی ۴ یا ۵ روزه به بازار کار معرفی می شوند. مقرر شد که این دوره نیز در دوره های تابستان طرح مدد برنامه ریزی و برگزار شود.
مقرر شد تعاونی خدمات فرهنگی طرح مدد ترجمه، تایپ، تولید محتوای دروس، ویراستاری و... با مشارکت دانشجویان متبحر در این حوزه ها ، راه اندازی و معرفی شود . با توجه به تشکیل گروه ترجمه طرح مدد ، که از طریق آزمون ترجمه پذیرفته شده اند ، با حضور دانشجویان مقاطع و رشته های مختلف که تبحر در ترجمه کتب دارند . همکاری اساتید که با انتشاراتی ها مراوده دارند و یا خودشان کتاب هایی برای ترجمه دارند به این گروه سفارش کار دهند و زمینه اشتغال مستمر حرفه ای این دانشجویان فراهم شود. جلسه ضمن قول مساعدت دکتر تهامی درزمینه ی موارد مطرح شده ، رأس ساعت ۳۰:۱۶ به پایان رسید.


 

***
معاونت فرهنگی و اجتماعی
نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی:
http://khu.ac.ir/find-92.5497.61302.fa.html
برگشت به اصل مطلب